Jsem si jistá tím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že kartáček z kančích štětin je tou nejlepší volbou pro přirozenou péči o vlasy. Jedinou nevýhodou je fakt, že se velice rychle špiní a při mytí se mohou ohnout jeho štětiny (hlavně když nejsme dostatečně trpěliví). Čištění kartáče je nesmírně důležité, hlavně v případě, že chcete mít hebké a lesklé vlasy.
Jak čistit kartáč s kančími štětinami?
Manuál se šesti kroky!
KROK 1
Zpočátku použijte své ruce. Ručně odstraňte z štětin všechny nečistoty. Zbývající špínu odstraníme hřebeny a kosmetikou.
KROK 2
Poté nechte kartáč pod proudem vody. Ujistěte se, že voda není příliš horká, jelikož vysoká teplota může kartáč poškodit. Jakmile jsou štětiny vlhké, může následovat aplikace šamponu. Použijte šetrný šampon, jelikož silné šampony jsou příliš agresivní.
KROK 3
Dávku šamponu rozetřete mezi štětiny. Vmasírujte šampon do štětin dokud se nezačne tvořit pěna.
KROK 4
Pro odstranění zbývajících nedokonalostí (např. popraskaných vlasů, špíny, lupů), použijte hřeben, kartáč či jakoukoliv jinou pomůcku, která bude efektivní a kterou máte po ruce. Dle mého názoru je nejlepší hřeben s tvrdými, ale pružnými zuby. Tato pomůcka zbaví kartáč i těch nejmenších nečistot.
KROK 5
Nyní můžeme promýt kartáč s kančími štětinami pod vlažnou vodou, což zanechá štětiny lesklé a hebké. Také se vyplatí aplikovat na štětiny vlasový kondicionér, který posléze poslouží i vašim vlasům.
KROK 6
Pokud si všimnete nečistot, odstraňte je za pomoci pinzety. Pokud chcete kartáč dezinfikovat, použijte speciální antiseptické přípravky, či jej protřete hadrem v alkohol salicylátu. Nechte kartáč oschnout přirozeně, na vzduchu a skladujte na suchém místě. Celou proceduru opakujte jednou měsíčně.
Kolik z vás vlastní kartáč s kančími štětinami? Koupili jste si ho sami, nebo jste ho dostali jako dárek? Plánujete si jej koupit, pokud jej ještě nemáte?
Napsat komentář